IPhone telefon bulma. iPhone’unuz kapalı olsa bile nasıl bulunur: Bunu yapmanın en hızlı yolu

iPhone’unuz kapalı olsa bile nasıl bulunur: Bunu yapmanın en hızlı yolu

Apple’ın Find My uygulamasıyla kaybolan veya çalınan cihazlarınızı bulabilirsiniz.

Elma onun bazı büyük iyileştirmeler yaptı My bul senin izini yeteneğidir My iPhone bulun ve 2019 tür bir ek olarak tek bir uygulama arkasına My Arkadaş Bul kombine beri hizmet iPhone ile sahne aldı o kapalı dahi bunların, iOS 15 Eylül’de.

Bu kılavuz, Apple’ın Find My uygulamasını kullanma hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacaktır. Ama önce, bir şifre ayarınız olduğundan emin olun. Bu şekilde, biri telefonunuzu çalarsa, kişisel bilgi hazinesine erişimleri olmaz. Ayrıca, cihazınızı geri almak için en iyi şansa sahip olmanız için Find My hizmetinin etkinleştirildiğinden emin olmak için birkaç dakikanızı ayıralım.

iphone, telefon, bulma, unuz

Bir şifre belirleyin

Bazı kişiler. iPhone kullanırken Face ID veya Touch ID kullanmayı gereksiz bir adım olarak görür. Bu insanlar yanılıyor. Telefonunuzdaki tüm bilgileri korumak için bir parola belirlemek ve yüzünüzü veya parmak izinizi kullanmak, kişisel bilgilerinizi güvende tutmanın hayati bir parçasıdır. Telefonunuzdaki tüm bilgileri bir düşünün: bankacılık uygulamaları, özel görüşmeler, evinizin ve ofisinizin konumu, kişiler, e-postalar, fotoğraflar… liste uzayıp gidiyor.

iphone, telefon, bulma, unuz

Gerçekten tüm bunlardan rastgele bir yabancının geçmesini istiyor musun?

Ayarlar Yüz Kimliği (veya Dokunmatik Kimlik) ve Parola’yı açarak cihazınızı güvenli hale getirin ve komutları izleyin. Parmağınızı taramak veya Face ID’nin sihrini yapmasına izin vermek küçük bir rahatsızlıktır. Ve birkaç gün sonra, ekstra adım rutininizin bir parçası olacak ve farkına bile varmayacaksınız.

iPhone’umu Bul’un etkinleştirildiğinden emin olun

Bir parola ayarladıktan sonra Find My’ın açık olduğunu iki kez kontrol edin. Varsayılan olarak etkinleştirilmelidir ve devre dışı bırakmak için kendi yolunuzdan çekilmeniz gerekir, ancak şu anda iki kez kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir.

iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve ekranın üst kısmındaki adınıza dokunun. Ardından, Bul iPhone’umu Bul öğesine dokunun. iPhone’umu Bul’un yanındaki anahtarın açık olduğundan ve oradayken Ağımı Bul ve Son Konumu Gönder’in yanındaki anahtarların da açık olduğundan emin olun.

Bir tazeleme olarak, Apple’ın Find My ağı, kayıp olarak işaretlenen bir aygıtın konumunu kitle kaynaklı olarak kullanır. Örneğin, iPhone’unuzu kaybederseniz ve Find My uygulamasında kayıp olarak işaretlerseniz (bir dakika içinde bu işlem hakkında daha fazlası), Apple, iPhone’unuzu bulmak için herhangi bir iPad, iPhone veya Mac’te Bul hizmetini kullanır. internete bağlı değil. Cihaz sahibi, kayıp cihazınızı bulmanıza yardım ettiklerini bile bilmeyecek. Bu özelliği ilk çıktığında burada daha ayrıntılı olarak ele aldım. Size veya tamamen yabancı birine kayıp bir Apple cihazını bulmanıza yardımcı olmak için ağı kullanmamak için hiçbir neden yok.

Son Konumu Gönder’e gelince, bu oldukça açıklayıcı. Piliniz azaldıkça, kapanırsa kurtarmanıza yardımcı olmak için son konumunu otomatik olarak Find My’a gönderir. Cihazınız iOS 15 çalıştırıyorsa, kapandıktan sonra telefonunuzu izlemeye devam edebilirsiniz, ancak bu yalnızca daha yeni iPhone modellerinde kullanılabilir. Daha sonra.

Aile Paylaşımından Yararlanın

Apple’ın Aile Paylaşımı hizmeti, tüm ailenizin birden fazla cihaza ücretli bir uygulama yüklemesine izin vererek yalnızca size para kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda Find My ile bütünleşir. İle Aile Paylaşımı kurmak. bir aile üyesinin Apple kimliğiyle bağlantılı tüm cihazların yerini görebilirsiniz. Yani, kaybolduğunu fark ettiğinizde bir aile üyenizden kaybolan iPhone’unuzu hemen aramaya başlamasını isteyebilirsiniz.

iphone, telefon, bulma, unuz

İyi alışkanlıklar yaratın

Telefonunuzu güvende tutmanın en iyi yolu, özellikle seyahat ederken veya bilmediğiniz yerlerde, onu yakından takip etmek ve asla gevşememektir. Dikkatli ol. Hatta aşırı dikkatli. Telefonunuzu, birinin alıp kaçabileceği bir yerde açıkta tutmayın. Telefonunuzu kaybederseniz panik yapmayın! Derin bir nefes alın ve iPhone’umu Bul’u kullanmayı unutmayın.

Telefonunuzu bulamıyor musunuz? Kayıp Modu’nu aç

iPhone’unuzda bir ses çalıyor ve hala bulamıyorsanız Kayıp Modu’nu açın. Cihazınızı kilitlemek için zaten bir şifreniz varsa (yapıyorsunuz, değil Mi?), Cihazınızın kilidini açmak ve Kayıp Modu’nu kapatmak için bu gerekli olacaktır. Bir kümeniz yoksa, bir tane oluşturmanız gerekir. Ayrıca bir telefon numarası ve kilit ekranında görüntülenecek bir mesaj girmeniz istenecek ve cihazınız kimdeyse onu size geri getirmesini isteyecektir.

Etkinleştirildiğinde, Kayıp Modu cihazı kilitler, bildirimlerin ve mesajların kilit ekranınızda görünmesini engeller ve telefonun konumunu izlemeye devam eder. Telefon, gelen telefon ve FaceTime aramaları için çalmaya devam eder. Bu, yakınlardaysa telefonu izlemenize yardımcı olacaktır. Ya da belki şanslısınızdır ve telefona sahip olan kişi onu size geri götürmek için cevaplayacaktır.

Apple Pay’e eklenen tüm kredi ve banka kartları ile Cüzdan uygulamasında saklanan öğrenci kimlikleri ve toplu taşıma kartları, siz telefona tekrar erişip iCloud hesabınıza giriş yapana kadar devre dışı bırakılır.

Telefon kapalıysa ve Kayıp Modu etkinse, telefon tekrar açıldığında mevcut konumu da dahil olmak üzere bir uyarı alırsınız.

Telefonunuzu kurtardığınızda, parolanızı veya Kayıp Modu’nu etkinleştirirken oluşturduğunuz parolayı girmeniz gerekir. Ardından, Apple Pay gibi tüm Apple hizmetlerinize yeniden erişmek için iCloud hesabınıza giriş yapın.

Kaybolan veya çalınan iPhone’unuzu kapalıyken bile bulun

Apple’ın iOS 15 güncellemesi. Find My’a, cihaz kapatıldığında veya pil bittiğinde bile kaybolan iPhone’unuzu bulmanızı sağlayan büyük bir iyileştirme getiriyor. Bu özellik, iPhone’unuzda Ağımı Bul özelliği etkin olduğu sürece otomatik olarak çalışır. Bu, iPhone’unuzun konumunun, telefonun açık olup olmadığına bakılmaksızın, diğer cihazlarınızdaki Find My’da ve Aile Paylaşımı grubunuzdaki kişilere görünür kalacağı anlamına gelir.

Ancak bu özellik yalnızca iPhone 11, 12 veya 13 serisi iPhone’larda kullanılabilir.

Ağımı Bul’u nasıl açacağınızla ilgili bir tazeleme: iPhone’unuzdaki Ayarlar menüsünü açın ve adınızın ve fotoğrafınızın bulunduğu kutuya dokunun. Daha sonra, basın Myl bulun ve seçmek My iPhone bulun. Oradan. Ağımı Bul seçeneğinin açık olduğundan emin olun.

Bu özellik etkinleştirildiğinde, iPhone’unuzu kapattığınızda da “Kapatıldıktan Sonra iPhone Bulunabilir” yazan bir uyarı görürsünüz. Bu bildirime dokunmak, daha fazla ayrıntı sağlayan bir bilgi kutusu açacaktır.

Ne yaparsan yap, bir hırsızla yüzleşme

Telefonunuzu bir ev veya apartmana kadar takip edebiliyorsanız, potansiyel hırsızla kendi başınıza yüzleşmeyin. Polisleri ara ve yardımlarını iste. Elbette, telefonunuzu geri almak istersiniz, ancak bir çatışmaya girmek ve potansiyel olarak incinmek ideal değildir.

Yerel polisinize başvurun ve onların halletmesine izin verin.

Operatörünüzle iletişime geçin

Telefonunuzu geri alamıyorsanız, operatörünüze başvurun ve telefonunuzun kaybolduğunu veya çalındığını açıklayın. Taşıyıcı, cihazınızın Uluslararası Mobil Ekipman Kimlik numarasını işaretler ve çoğu durumda, bu numaranın ağ üzerinde çalışmasını engelleyerek, cihazı elinde bulunduran kişi için kullanışsız hale getirir.

Hizmetinizin askıya alınması durumunda, telefon bilinen bir Wi-Fi ağına bağlı değilse veya Find My ağının başka bir üyesi yakında değilse, telefonu takip etme ihtimalinizi azaltacağınızı unutmayın. Hizmeti askıya almak, yalnızca telefonu kurtaramayacağınızdan emin olduktan sonra yapmanız gereken bir işlemdir.

Bir sigorta talebinde bulunun

Hırsızlık ve Kayıp özellikli AppleCare Plus’ınız varsa veya operatörünüz aracılığıyla cihaz sigortası için aylık ödeme yapıyorsanız. talep sürecini mümkün olan en kısa sürede başlatın. Yeni bir cihaz almak için bazı evrakları doldurmanız ve bir kesinti ödemeniz gerekecek.

AppleCare Plus Hırsızlık ve Kayıp kapsamında olan bir telefon için süreci başlatmak için bu web sitesini kullanın. Bir hak talebinde bulunmak iPhone’unuzu siler ve başkalarının onu kullanmasını engeller. Bir hak talebinde bulunduktan sonra telefonunuzu bulursanız, iptal edebilirsiniz. Ancak iPhone’unuzu yeni olarak ayarlamanız gerekecek.

Talep sürecini başlatmak için doğrudan operatörünüzle iletişime geçin.

Kaybolan iPhone’unuzu kurtardıktan sonra, bu 15 ayarı değiştirmek için birkaç dakikanızı ayırın. Hala iOS 15’e alışıyorsanız, bu yeni özelliklerden bazılarına göz atın

Yeni içerik doğrudan gelen kutunuza iletilsin.

Nasıl iPhone üzerinde telefon numaranızı bulun

Son zamanlarda bir iPhone satın aldıysanız, sonra telefon numaranızı hatırlayarak zaman alacak. Arkadaş veya akraba numaram nedir? diye için nadir değildir Apple iPhone kullanıcıları farklı çıkışları kullanarak telefon numaralarını bulmak kolay yaptı. İstimal senin gerçek telefon ayarları seçeneği yoluyla veya kartvizit listeniz telefon numaranızı bulabilirsiniz. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlanırken iTunes telefon numaranızı bulabilirsiniz.

iPhone menü

Telefonunuzun Ayarlar menüsünden telefon numaranızı konumunu belirlemek en yaygın ve en kolay yöntem geçer. Telefonunuzun kilidini sonra ana ekranda olmalıdır. Aygıtınızı ev menüsünden Ayarlar diyor simgesine dokunun ve sonra Phone sonraki ekranda dokunun. İPhone numaranızı My Number yanındaki ekranın en üstündeki listelenmesi gerekir.

kişilerde

Cihazınız telefon numaranızı yerini başka bir kişi listeniz ile yöntemidir. Giriş menüsünden, Rehber simgesine dokunun. Kişiler listenizde en baştan aşağı çekin ve telefon numaranızı ekran çok üst kısmında görünür hale gelir.

iTunes üzerinden

Yukarıda bahsedilen adımları başarısız oldu sonra ise telefon numaranızı bulmanıza yardımcı olacaktır bir son seçenek. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes yazılımı açın naklettiğinizde, seri numarası ve telefon numaranız gibi telefonunuzla ilgili önemli bilgileri kaydeder.

Telefonunuzu USB kablosunu takın ve kablosunu bilgisayarınızdaki USB bağlantı noktasına takın. Bilgisayarınızda iTunes uygulaması açtığınızda sol tarafta bir sütun görürsünüz. Aygıtlar ve iPhone’ı tıklatın. A Şimdi say Özet ve telefon numaranız listelenir, aygıtınızla ilgili diğer bilgilerle birlikte üst kısmında sekme.

Bu yöntem çalışmıyor nadir durumlarda, iTunes, telefon numarasını bulmak için bir yol vardır.

 • Ekranın üst sol köşesinde, menü butonuna tıklayın ve bir damla aşağı yemek listesi-ecek gözükmek.
 • Tercihleri tıklayın.
 • Ekranın üst kısmında farklı sekmeler içeren bir menü vardır. Seçme Aygıt.
 • İTunes hesabına bağlı farklı iPhone ürünlerin listesi görüntülenir.
 • Farenizi istediğiniz cihazın üzerinde tutun ve telefon numarası seri numarası ve IMEI gibi diğer bilgilerle birlikte listelenir.

Apple yazılım güncelleştirmeleri iTunes ve iPhone için tutarlı bir şekilde sağlar. Telefon numaranızı bulma bir yöntem does değil iş, değil discouraged almak, sonraki adıma geçin. Yazılımınızı düzenli olarak en son iPhone teknoloji ile güncel kalmak güncelleştirmekte olduğunuz emin olun.

Telefonum Nerede: Kaybolan iPhone Nasıl Bulunur?

Günümüzde hayatın vazgeçilmez bir parçası hâline gelen akıllı telefonlar, kaybolmasını hiç istemediğimiz cihazlar arasında yer alır. Pek çok kişisel veriyi barındıran bu cihazlar, birkaç saniyeliğine bile uzak kalınmayacak kadar önemli görülür.

Akıllı telefonun kaybolması veya çalınması durumlarında ise uygulanabilecek çeşitli yöntemler bulunur. Apple cep telefonu modellerinin kaybolduğu durumlarda bazı uygulamalar kullanarak cihazınıza kısa sürede kavuşabilirsiniz. Peki kaybolan iPhone nasıl bulunur? iPhone bulma yöntemleri, cihazın yerinin tespit edilmesine yardımcı olur. iPhone Bul uygulamasını kullanmak bu yöntemlerin başında gelir. Siz de ‘’iPhone’u bul nasıl çalışır?’’ diye merak ediyorsanız sizin için derlediğimiz bilgilere göz atabilirsiniz.

iPhone’umu Bul Özelliği Nasıl Kullanılır?

Apple marka cep telefonu, akıllı saat ve tablet gibi cihazlar için özel olarak geliştirilen uygulamalar kullanıcılara sunulur. Dışarıda veya evde kaybolan iPhone nasıl bulunur sorusunun cevabı ise pek çok farklı şekilde cevaplanabilir. Kaybolan iPhone’u bulma işlemi için öncelikle cihaza bir konum bulma uygulaması indirmeniz gerekir. İphone’umu bul uygulaması, cep telefonu gibi birçok Apple cihazının yerini tespit etmenize yardımcı olur.

‘’iPhone bul ne işe yarar?’’ sorusu birçok kullanıcı için merak konusudur. Bu uygulama, kaybolan cep telefonunun konumunu bulmayı sağlar. Resmî bir uygulama olduğundan, kayıp ve çalıntı gibi istenmeyen durumlarda birçok fayda sağlar. iPhone bul nasıl kullanılır diye araştırma yapıyorsanız tek bilmeniz gereken uygulamayı aktif hâle getirmeniz olacaktır. iPhone’u bul açma işlemini bir başka aygıtta gerçekleştirerek cihazınızın konumunu tespit edebilirsiniz. Bu uygulamayı açtığınızda telefona uzaktan şifre koyabilirsiniz. Hatta cihazda bulunan verileri de söz konusu özellikle silmeniz mümkündür.

Kaybolan iPhone’u Apple Watch ile Nasıl Bulabilirsiniz?

Kayıp iPhone bulma için tercih edilen yöntemlerden biri Apple akıllı saat kullanmaktır. Apple Watch serileri, cep telefonu ve tablet gibi cihazlara bağlanarak kullanılır. Bu akıllı saatlerde de tıpkı cep telefonlarında olduğu gibi Aygıtları Bul uygulaması yer alır. Söz konusu uygulama iPhone yer bulma işlevini başarılı bir şekilde yerini getir.

İphone konum bulma özelliğini aktifleştirmek için uygulamayı Apple kimliğinize bağlamanız gerekir. Kimlik bağlantısının ardından Apple cihazlarınız birbirleriyle güvenli bir şekilde eşleşir. Eğer, cep telefonunuz çevrim içiyse, akıllı saatiniz üzerinden cihazın konumunu rahatça görmeniz mümkündür. Bahsi geçen uygulama; kapalı, düşük güç veya uçak modunda olan telefonları bile sorunsuz bir şekilde bulur. Kaybolan cihaz, Apple Watch haritasında görünür. Böylece iPhone bulma işlemi tamamlanır.

Kaybettiğiniz iPhone’u Bulmak İçin Kullanabileceğiniz Diğer Yöntemler

iPhone kayıp cihaz bulma işlemi için uygulama kullanmak dışında tercih edilen birkaç farklı yöntem daha söz konusudur. Bunlardan ilki Google Haritalar kullanmaktır. Harita uygulaması, konum raporlama özelliğine sahiptir. Bu özellik her ne kadar kullanıcıları takip edilme endişesine sürüklese de cihazın kaybolması ve çalınması gibi durumlarda oldukça faydalıdır.

Google Haritalar’da bulunan zaman çizelgesi, cihazınızı en son nerede kullandığınızı görmenize yardımcı olur. Bunun için bilgisayardan Google hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Haritalar özelliğinde Timeline uzantısına tıklayarak son hareketlerinizi pratik bir şekilde tespit edebilirsiniz. Bu şekilde iPhone telefon bulma işlemini başarılı bir şekilde tamamlamanız mümkündür. Söz konusu özellik kapalı iPhone bulma gibi durumlarda da etkili çözümler sunar. Bir diğer yöntem ise ipli telefon kılıfı gibi ürünleri kullanarak cihazı kaybetme ihtimalinizi minimum düzeye düşürmektir. Siz de Apple telefon aksesuarları gibi farklı parçalara Trendyol üzerinden ulaşabilir, cihazınıza fiziki anlamda da özel bir koruma sağlayabilirsiniz.

Telefonum Nerede? Kayıp ve Kapalı Telefon Nasıl Bulunur?

Cep telefonları kaybolduğunda ilk dikkat edilen konu açık olup olmadığıdır. Cep telefonu açık ise, farklı teknolojik donanımlar kullanılarak konumunun belirlenmesi mümkün oluyor. Telefon kapalıysa bu durum biraz zorlayıcı bir hal alıyor. Kayıp telefonların bulunması için Android ve iOS işletim sistemli cihazlarda farklı yollar izleniyor. Telefon açıksa genellikle ‘telefonumu bul‘ özelliği kullanılıyor. Telefon kapalıysa bu konuda yapılabilecek farklı uygulamalar bulunuyor. Kaybolan telefon nasıl bulunur sorusuna yanıt bulmak için sayfayı okumaya devam edebilirsiniz. Açık ve kapalı telefon bulma yöntemleri hakkında bilgi edinebilir, kaybolan telefonlarınızı kısa sürede bulabilirsiniz.

Kaybolan iPhone Nasıl Bulunur?

iOS işletim sistemine sahip iPhone cep telefonları kaybolduğunda izlenebilecek farklı yollar bulunmaktadır. Kaybolan telefonun ilk olarak açık olup olmadığı kontrol ediliyor. Açık iPhone cihazlar için ‘telefonumu bul’ özelliği kullanılıyor. Başka bir Apple cihaz üzerinden telefonumu bul uygulamasına giriş yaparak kaybolan cep telefonunuzu bulabilirsiniz. Telefonumu bul özelliği konum paylaşımı gerçekleştiriyor. Bu özelliği sayesinde kaybolan cihazın nerede olduğu pratik bir şekilde tespit ediliyor.

Kaybolan Android Nasıl Bulunur?

Kayıp telefon nasıl bulunur sorusuna ilk olarak açık mı kapalı mı sorusu yöneltiliyor. Telefon açıksa bulmak kolaylaşıyor. Kaybolan telefonlar, işletim sistemlerine göre farklı teknikler kullanılarak bulunuyor. Android işletim sistemli cihazlarda bulma, kilitleme ya da verileri silme işlemi yapılabiliyor. Kaybolan cihazda Google hesabı açıksa direkt cihazımı bul özelliği üzerinden konum alınabiliyor. Bir Android cihazı bulmak için;

 • Google hesabında oturum açık olmalıdır.
 • Konum özelliği açık olmalıdır.
 • Cihazımı bul özelliği açık olmalıdır.
 • Şarjının olması ve mobil ağa ya da kablosuz ağa bağlı olması gerekir.
 • Cihaz bir mobil ağa bağlı değilse son konumu sakla ayarının aktif halde olması gerekir. Bu sayede cihazın son konumunu görebilirsiniz.
 • Cihazın Google Play’de görünür olması gerekir.

Bu koşullardan birini gerçekleştiren cihazların bulunması kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Android cihazlarda konum bilgisi bulmak için farklı birçok yöntem kullanılabiliyor.

Bir Android cihazın kilitlenmesi ya da silinmesi için cihazın;

iphone, telefon, bulma, unuz
 • Şarjı bitmemiş olmalıdır.
 • Mobil veri ya da kablosuz ağa bağlı olmalıdır.
 • Bir Google Hesabında açık olması gereklidir.
 • Cihazımı bul özelliği aktif olmalıdır.
 • Google Play’de görünür olması gerekmektedir.

Android bir telefon silindikten sonra bulunduğunda tekrar Google hesaba giriş yapılması gerekir. Hesaba giriş yapıldıktan sonra verileri geri yükleme işlemi yapılmaktadır. Telefona erişim sağlandığında uygulanabilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlar;

Ses Çal

Telefona erişim gerçekleştikten sonra ses çal özelliğini devreye sokabilirsiniz. Telefon sessizde ya da titreşimde bile olsa beş dakika boyunca en yüksek seste alarm veriliyor. Bu sayede telefonu bulmak kolaylaşıyor.

Cihaz Güvenliğini Sağla

Cihaz güvenliği sağla seçeneği aktif hale getirildiğinde pin ve şifreler kilitleniyor. Eğer telefon kaybolduğunda bir şifre yoksa yeni şifre koyabilirsiniz. Aynı zamanda kilit ekranı üzerine bir not yazabilir, telefonu bulan kişinin size ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Bunun için ekran üzerine bir iletişim numarası yazabilirsiniz.

Cihazı Sil

Cihazı sil özelliği aktif hale getirildiğinde tüm veriler kalıcı olarak silinir. Sadece SD kart içerisindeki bilgiler kalır. Silme işlemi yapılan cihaz üzerinde cihazımı bul özelliği kullanılmamaktadır.

Kapalı Telefon Nasıl Bulunur?

Cep telefonu kaybolduğunda kişilerde panik hali yaşanabiliyor. Yeni nesil teknolojik donanımlar ile tasarlanan cep telefonu modellerinde genellikle kaybolan ve çalınan telefonların bulunmasına yönelik farklı donanımları yer alıyor. Kaybolan telefonun bulunması için ilk olarak farklı bir telefondan kendi numaranızı arayabilirsiniz. Bu sayede telefonun açık mı yoksa kapalı mı olduğunu öğrenebilirsiniz. Telefonun açık olup olmadığını öğrendikten sonra sonuca göre bir yol izleyebilirsiniz. Hırsızlık ya da kayıp gibi durumlarda ilk yapılması gereken şey telefonun kilitlenmesi oluyor. Ayrıca kişisel verilerin korunması için telefonu kayıp moduna alabilirsiniz. Bunun yerine şifreleri değiştirebilir ve oturumları kapatabilirsiniz. Kapalı telefon nasıl bulunur sorusuna farklı yöntemler ile yanıt veriliyor. Kapalı telefon bulmak, açık telefon bulmaya göre daha zahmetli olabiliyor.

Kapalı Telefon İzlenebilir Mi?

Kapalı telefonlar polis ve şebeke sağlayıcısı sistemleri tarafından takip edilebiliyor. Bu takip işlemi sayede yetkili kişiler tarafından gerçekleşiyor. Kapalı telefonların izlenmesi için IMEI numarası kullanılıyor. Bu numara ile sistem üzerinden anlık takip yapmak mümkün hale geliyor. Kapalı telefonların izlenmesi kullanıcı kişi tarafından yapılmıyor.

Kapalı iPhone Nasıl Bulunur?

Telefonum nerede sorusuna yanıt bulmak için iOS işletim sistemli cihazlarda farklı yöntemler kullanabilirsiniz. İPhone cep telefonlarında kayıp cihazların bulunması için ‘iPhone’umu bul’ ve ‘Son konumu gönder’ özellikleri yer alıyor. Bu özellikler sayesinde kaybolan telefonlar kısa sürede tespit ediliyor. Apple markası tarafından tasarlanan bu özellikler iOS 13 ve sonrası cihazlarda kullanım için uygunluk sergiliyor. Telefon kapalıysa ya da şarjı bittiyse gerçek zamanlı konum paylaşımı yapılamıyor. Bu gibi durumlarda ‘Son konumu gönder’ özelliği kullanılıyor. Son konumu gönderme özelliği sayesinde telefonun kapanmadan önce en son nerede olduğunu tespit edebilirsiniz. Aynı zamanda iPhone cihazlarda ‘Bulunca Bildir’ özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde telefon açıldığında e-posta üzerinden bildirim alabilirsiniz. “Telefonumu Bul” özelliği aktif hale getirildiğinde telefon Wi-Fi ya da mobil veriye bağlı olmasa bile konum paylaşımı gerçekleşiyor.

Kapalı Android Telefon Nasıl Bulunur?

Kaybolan kapalı telefon nasıl bulunur sorusu internette en çok aranan cevaplardan biri olarak tespit ediliyor. Kapalı telefonların bulunması halk tarafından imkânsız olarak görülüyor. Ancak gelişen teknoloji ile telefon kapalı dahi olsa bulmak mümkün oluyor. Kapalı Android telefonların bulunması için farklı yöntemler kullanılıyor. Android telefonlar kapalıyken şu yolları izleyebilirsiniz;

 • Google cihazımı bul adresine girebilir ve cihaz araması yapabilirsiniz.
 • Farklı bir Android cihaz üzerinden ‘Cihazımı Bul’ seçeneğini kullanabilirsiniz.
 • Kayıp cihazda aktif halde açık olan Google hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
 • Giriş yapılan Google hesabında bağlı olarak cihazlar listelenir. Cihazın konumunu bulmak için kayıp cihaz seçeneğini işaretleyin. Böylece telefon kapalı bile olsa son konum alanı görüntülenecektir.

Kapalı Telefonlarda Kişisel Verilerin Gizlenmesi

Kaybolan telefonlarda ilk yapılması gereken şeylerden biri kişisel verilerin şifrelenmesi oluyor. Bunun için farklı bir cep telefonu üzerinden telefonunuzun kaybolduğunu bildirebilir ve şifrelerinizi aktif hale getirebilirsiniz. Bu sayede telefonu bulana kadar verilerin güvenli bir şekilde saklanması mümkün olacaktır. Kayıp telefonda şifre yoksa yeni bir şifre koyabilirsiniz. Telefon kapanmadan bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Kapanan telefonlarda sadece açıkken güncellenen son konum bildirimi alabilirsiniz. Bu konum üzerinden araştırma yapabilir, telefona ulaşma şansı elde edebilirsiniz. Telefona ulaşmanın mümkün olmadığı durumlarda cihazı sil seçeneğini kullanabilirsiniz. Cihazı silme işlemi tamamlandığında telefon içerisindeki tüm veriler kalıcı olarak silinecektir. Bu sayede telefonu bulan ya da çalan kişilerin kişisel verilere ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Silme işlemi yapılan cihazlarda cihazımı bul özelliği kullanılmamaktadır. Bu nedenle cihaz silme işlemi son yöntem olarak denenmelidir.

Telefon nerede sorusuna farklı yöntemler ve teknikler üzerinden yanıt bulabilirsiniz. Bu alanda uygulanacak yöntem ve teknikler telefon işletim sistemine göre değişiklik göstermektedir.

Hattınızın da kaybolması gibi durumlarda da bir Vodafone abonesi olarak yedek SIM karta ihtiyacınız olduğu anda Vodafone Mağazaları aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Faturalı hat ya da faturasız hat kullanımı fark etmeksizin talebiniz en kısa sürede karşılanacaktır. Aynı zamanda faturalı ve faturasız hat kullanımlarınız ile ilgili diğer tüm işlemlerinizi de yine aynı kanallar üzerinden hızlı şekilde çözebilirsiniz. Henüz Vodafone’lu değilseniz Vodafone’un avantajlı numara taşıma fırsatları ile kısa süre içerisinde Vodafone’lu olabilirsiniz.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS